background img
Jul 10, 2024
5 Views
Comments Off on Armia izraelska nakazała wszystkim mieszkańcom opuścić miasto Gaza

Armia izraelska nakazała wszystkim mieszkańcom opuścić miasto Gaza

Written by

2024-07-src0 src8:30, akt.2024-07-src0 src8:50 publikacja 2024-07-src0 src8:30 aktualizacja 2024-07-src0 src8:50 Armia izraelska nakazała w środę wszystkim mieszkańcom opuszczenie miasta Gazy i udanie się na południe. Od kilku dni w Gazie ponownie toczą się ciężkie walki między Izraelczykami a Hamasem. Wojsko izraelskie zintensyfikowało też ataki w całej strefie Gazy. Zginęły w nich już dziesiątki osób. fot.

Spread the love

Business *

2024-07-src0 src8:30, akt.2024-07-src0 src8:50

publikacja
2024-07-src0 src8:30

aktualizacja
2024-07-src0 src8:50

Armia izraelska nakazała w środę wszystkim mieszkańcom opuszczenie miasta Gazy i udanie się na południe. Od kilku dni w Gazie ponownie toczą się ciężkie walki między Izraelczykami a Hamasem. Wojsko izraelskie zintensyfikowało też ataki w całej strefie Gazy. Zginęły w nich już dziesiątki osób.

fot. ImageBank4u / / Shutterstock
Wszyscy mieszkańcy Gazy powinni się ewakuować na południe w rejon miasta Deir al-Balah w środkowej części Strefy Gazy poprzez dwa bezpieczne korytarze – napisano w zrzucanych przez armię ulotkach.

We wtorek ONZ alarmowała, że teren wyznaczony na schronienie też jest ostrzeliwany i brakuje na nim infrastruktury potrzebnej do przyjęcia kolejnych osób. Polecenie izraelskiej armii nie wywołało masowych ucieczek na południe, większość mieszkańców uważa, że na terenie Strefy Gazy żadne miejsce nie jest bezpieczne – zaznaczyła agencja AP.

W środę izraelskie bomby spadły na cztery domy w Deir al-Balah i pobliski obóz dla uchodźców Nusajrat, zabijając 20 osób, w tym sześcioro dzieci i trzy kobiety – poinformował obecny na miejscu reporter AP. Jak podkreślono, jeden z domów znajdował się w “bezpiecznej strefie humanitarnej”, do której mają się udać uchodźcy z północy. Co najmniej 3src osób zginęło we wtorek w nalocie na położony przy szkole obóz dla uchodźców w okolicach miasta Chan Junus. Armia izraelska podała, że bada ten atak, a celem był bojow

See original postRead More

Spread the love
Article Categories:
Business
-->

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

.. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . +